Lubelski OW NFZ Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Dla świadczeniodawcy

Dla lekarzy, farmaceutów oraz innych świadczeniodawców.

Drukuj

Informacja po Konferencji dotyczącej Koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży (KOC), która odbyła się 26 kwietnia br. w Lublinie

27 kwietnia 2016

W dniu 26 kwietnia br. w Lublinie zainicjowano cykl szkoleń NFZ dotyczących Koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży (KOC).

Narodowy Fundusz Zdrowia w spotkaniu reprezentowali p. Wojciech Zawalski – Dyrektor  Departamentu Świadczeń Opieki  Zdrowotnej, p. Sylwia Wądrzyk –  Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej, p. Joanna Syta – koordynator spotkania ze strony Centrali NFZ,  Kierownictwo Lubelskiego OW NFZ.

Konferencja szkoleniowa zgromadziła wielu zainteresowanych. W spotkaniu uczestniczyło około  200 osób, w tym:  konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii, przewodniczący Izb Pielęgniarek i Położnych, dyrektorzy szpitali, kierownicy i ordynatorzy klinik i  oddziałów położniczo-ginekologicznych i neonatologicznych, lekarze ginekolodzy i położnicy, położne, przedstawiciele praktyk POZ oraz inne osoby zainteresowane realizacją programu.

Istotę kompleksowej opieki nad kobietą w ciąży w ramach KOC przedstawił zebranym p. Dyrektor W. Zawalski, który odpowiadał również na zgłoszone w trakcie konferencji pytania uczestników. W trakcie spotkania podkreślano, że projekt KOC jest ważny zarówno dla kobiet w ciąży, jak i środowisk medycznych.

W województwie lubelskim, z ramienia Oddziału NFZ, stały kontakt ze świadczeniodawcami w sprawie projektu KOC utrzymywać będzie powołany specjalnie Koordynator, p. Małgorzata Stelmach, e-mail: koc@nfz-lublin.pl.

Dyrektor
Lubelskiego OW NFZ
Karol Tarkowski

Wszystkie aktualności