Porozumienie pomiędzy Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie a Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia
22 czerwca 2026
22 czerwca br. zawarto porozumienie pomiędzy Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie a Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Z ramienia WSSE Lublin porozumienie o współpracy podpisał Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Piotr Dreher, a w imieniu Lubelskiego Oddziału NFZ dyrektor Paweł Piróg. Przedmiotem porozumienia jest wspólne prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie wzmocnienia działań promujących zdrowy styl życia w celu zwiększenia świadomości zagadnień z zakresu zdrowia publicznego wśród ogółu społeczeństwa.
Obie instytucje realizują zadania w obszarze zdrowia publicznego, promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej. W ramach porozumienia Strony podejmą działania polegające na organizacji wspólnych wydarzeń o tematyce profilaktycznej.
Współpraca będzie dotyczyła także przedsięwzięć organizacyjnych i merytorycznych prowadzonych w formie konkursów dla dzieci i młodzieży.
WSSE Lublin i Lubelski Oddział NFZ będą popularyzować i promować wydarzenia oraz narzędzia wspierające postawy prozdrowotne wśród mieszkańców województwa lubelskiego.
Porozumienie zawarto na 12 miesięcy.
Źródło:
Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji
Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ